Klubowe Mistrzostwa Polski

KMP to impreza z bardzo długą tradycją, a Sztafeta Pokoleń jest niejako 'wisienką na torcie'. W jednej drużynie łączy cały przekrój zawodników: kobiety i mężczyzn, młodych i tych bardziej dojrzałych.

W tym roku rywalizowaliśmy w okolicy Pabianic. Teren, z pozoru łatwy bo płaski, okazał się wymagający fizycznie. Czekało na nas sporo jagodzin, pokrzyw i gałęzi.

 

Natalia dawała z siebie 100% również na finiszu.

Pierwszego dnia (trochę na rozgrzewkę) zaplanowany był dystans klasyczny co w tym terenie oznaczało ... dla seniorek 11,3km, a dla seniorów 17,3km. Pozostałe kategorie też lekko i krótko nie miały. Walczyliśmy dzielnie. Kategoria M50 padła łupem Darka Wójcika, a w kategorii K55 na najniższym stopniu stanęła Marzena Drągowska. Warto wspomnieć również o naszych seniorach, którzy na trasie zostawili serce i sporo sił przez ponad 2h biegu z pełną koncentracją.

W niedzielę 'wisienka na torcie'. Nasz klub do boju wyprowadzał Marek. Później startwała Gabi, Konsty, Krystian, Michał, Misza i Natalia. Cała siódemka spisała się bardzo dobrze. Mimo ogromnego zmęczenia po poprzednim dniu wywalczyli 17 miejsce na 35 drużyn. Na pochwałę zasługuje każdy z tego teamu. Na wyjątkowe wyróżnienie Michał! Był najszybszy na swojej zmianie i dystans 3,7km pokonał w 25 minut. Zapytaliśmy go o wrażenia z tego biegu. Poczytajcie:

Gabi trzymała pełną koncentrację przez cały dystans.

Michał rewelacja! Najlepszy wynik na 5-tej zmianie. Powiedz jak Ci się biegło i jak określiłbyś teren? Dobrze sie biegało bo las był dosyć przebieżny. Udało mi się nie popełnić żadnego błędu.

Czy trasa była dla Ciebie wymagająca? Jeśli chodzi o długość to nie było to za bardzo wymagające ale fizycznie i technicznie dało popalić.

W sztafecie pokoleń startowało 35 zespołów, a trasy wyznaczone przez organizatorów były dosyć kręte. Na kilka punktów przed metą znajdował się punkt widokowy i mała pętelka. Czy w związku z tym miałeś kogo gonić? Wiem, że gonili mnie inni zawodnicy. Ja raczej nikogo przed sobą nie widziałem. W trakcie biegu myślałem o przebiegach i o nie robieniu błędów. Co jak widać udało mi się zrealizować :) 

Pełne wyniki znajdują się na stronie organizatora.

sponsorzy p2

Back to Top