Podsumowanie MP

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Mistrzostwa Polski Masters w Długodystansowym Biegu na Orientację już za nami. Po siedmiu latach biegacze powrócili na teren Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich.

Z uwagi na unikalną rzeźbę terenu, sporą liczbę punktów kontrolnych oraz długie trasy zawody możemy określić jako wymagające. Mimo to na starcie stanęło 332 zawodników, którzy na trasę ruszali w czterech turach. Jako pierwsi wystartowali seniorzy i seniorki. Do pokonania mieli najdłuższe dystanse spośród wszystkich uczestników: panowie 22km, panie 14km. 10 minut później walkę rozpoczęli juniorzy, następnie liczne grono weteranów, w którym niezwykłym wydarzeniem była obecność Pani Helena Zielczyńskiej startującej w kategorii K90! Ostatnia grupa składała się z zawodników biegów open.

Mistrzami Polski w kategorii seniorów zostali Maja Morawska z UKS Azymut 45 (czas 1:49:03) oraz Mikołaj Dutkowski z UKS Arkady Raszków (czas 2:13:49). Z wynikami w pozostałych kategoriach można zapoznać się w LINKu.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i sprawdzić czy solidnie przepracował zimowe miesiące. Miłośnicy trudnych tras mierzyli się z motylkami, rozbiciami, przewyższeniami i wymagającym podłożem. Nie zabrakło również dodatkowych aktrakcji: koneserzy jelenich poroży mogli znaleźć je w lesie, sympatycy leśnej zwierzyny mogli podglądać ją z bliska. Regenerację w Centrum Zawodów umilał nam catering, a najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani tradycyjnym bukietem rzodkiewek.

Dziękujemy Wam, drodzy zawodnicy, kibice, partnerzy. Bez Waszego udziału nie udałoby nam się zorganizować takiej imprezy. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do Nadleśnictwa Olsztynek za udostępnienie tak wspaniałego terenu, Hotelu SPA Dr Irena Eris - ufundowanie nagród w kategorii seniorów, FM Rentierzy - wsparcie kategorii juniorów, Repro Systemy - wydrukowanie plakatów oraz PZOS, Mago i Bakaliowej Krainie, którzy są z nami na co dzień.

Mamy nadzieję, że zawody spełniły Wasze oczekiwania. Było warto - jako klub stanęliśmy na wysokości zadania, jako zespół daliśmy radę!

Zapraszamy do pobierania map oraz przeglądania galerii.

Pozdrawiamy,
Ekipa OK!Sport 

 

">https://web-dorado.com}

sponsorzy p2

Back to Top