Rozmowa z budowniczym

Robert jest budowniczym tras na Mistrzostwa Polski w Ultralongu. Pracę na przygotowaniem mapy u budową tras są już pewnie na ukończeniu. Spróbujmy dowiedzieć się paru szczegółów ;)

 

Robert: Mapa i trasy są już gotowe . Trwa kontrolowanie i kosmetyka . W lesie pomimo wczesnej pory wiosennej trwają prace leśne. To trochę komplikuje aktualność mapy ale myślę że nie będzie to miało wpływu na odbiór mapy przez zawodników.

OK!Sport: Część osób miała okazję startować na Wzgórzach Dylewskich w 2010 roku podczas KMP. Czy przez tych 7 lat teren uległ znaczącym zmianom? Mógłbyś przybliżyć nam charakterystykę tego obszaru?

RD: To był i jest teren bardzo wymagający pod wzgledem fizycznym i technicznym. Pora wiosenna trochę poprawi na pewno widoczność ale też utrudni bieganie. Jest dosyć dużo wody. Zimą na Wzgórzach było całkiem sporo śniegu a dodatkowo ciągle teraz pada. Mamy też wrażenie że w ciągu tych 7 lat teren ten stał się bardziej „dziki”. Biega się ciężej. Ale może to jest wina naszej kondycji. Odpowiedź poznamy 8 kwietnia. Można jednak zapoznać się z przygotowaną galerią terenu.

OK!: Przygotowując mapę skorzystaliście z nowego podkładu LIDAR. Mieliście również wersję mapy z 2010 roku. Czy Wasza praca była dzięki temu łatwiejsza?

RD: Mieliśmy nadzieję że uda nam się wpasować starą mapę w Lidar i uprościć sobie trochę pracę w terenie………….Myliliśmy się. Powstała całkiem nowa mapa. I patrząc na to teraz myślę że wyszło to na dobre tej mapie.

OK!: Nie ulega wątpliwości, że nawet dla doświadczonych zawodników Długodystansowe Mistrzostwa Polski są wyzwaniem jeśli chodzi o długości tras i czas trwania biegu. Wszyscy ciekawi są parametrów technicznych. Będzie trudniej niż w ubiegłym roku w Suwałkach? Możesz uchylić rąbka tajemnicy?

RD: Myślę że będzie trudniej bo jest mniej dróg, są spore przewyższenia no i ta wszechobecna woda.
Co do parametrów to nie będę podawał jakichś precyzyjnych liczb bo to znajdziecie już wkrótce w komunikacie tech ale trzeba się spodziewać że będzie krócej jak rok temu ale napewno wyżej jeśli chodzi o przewyższenia . Dla M21 zapewne coś koło 22/1000. Staramy się aby czasy zwycięzców były jak najbliżej  limitów w przepisach PZOS i może to spowoduje że będzie jednak lżej.

OK!: Na co powinni przygotować się zawodnicy podczas weekendu na Wzgórzach?

RD: Pierwsze co przychodzi mi do głowy to : zabierzcie kalosze do Centrum Zawodów. Ale miejmy nadzieję że przestanie padać i będzie ładnie. Centrum jest zlokalizowane w lesie na nowej „ składnicy drzewa” i bardziej przypomina CZ  gdzieś  Skandynawii niż  na  cywilizowanym kontynencie. Mimo, że CZ zlokalizowane jest w środku lasu, dzięki usłudze cateringu, jest możliwość zamówienia ciepłego obiadu.

OK!: Przygotowaliście również propozycję dla zawodników na niedzielę (9kwietnia).

RD: Zgadza się. Teren jest na prawdę ciekawy. Mamy przygotowaną dokładną mapę. Trzeba to wykorzystać. Dajemy Wam możliwość ponownego (tym razem treningowego) pobiegania w tym obszarze. W niedzielę będzie obowiązywała zasada scorelaufu. Liczę, że spotka się to z entuzjazmem.

OK!: Dziękuję bardzo za rozmowę i do zobaczenia na Wzgórzach.

sponsorzy p2

Back to Top