Sezon 2017

Sezon 2017 powoli już się kończy. Za nami ostatnia impreza mistrzowska. Jaki był ten rok? Bez dwóch zdań - wyjątkowy! Po raz kolejny potwierdziliśmy, że jako OK!Sport tworzymy fajną i zgraną paczkę. Team spirit hula w najlepsze ;) Ale, ale. Po kolei.

Punkt 1 - organizacja Mistrzostw Polski w longu
Każdy z nas czuł, że jest częścią zespołu, że organizuje fajną (i ważną) imprezę. Był podział zadań, było wzajemne wspieranie i uzupełnianie. Oczywiście nie zabrakło też stresu i nerwowości. Koniec końców jako klub zrobiliśmy naprawdę świetną robotę. Dziękujemy za słowa pochwały, za komentarze i za wskazówki na przyszłość. Było bardzo dobrze ale to nie znaczy, że następnym razem nie może być jeszcze lepiej!  

Punkt 2 - Jukola
Święto sztafet. Największy festiwal zespołowego orienteeringu. Po raz kolejny OK!Sport brał czynny udział w tym wydarzeniu. Wystawiliśmy dwie sztafety: kobiecą (100% naszą, OKejową), mieszaną (ze wsparciem Zuzy, Małego i Pawła) i były to jedyne polskie zespoły. Wyjazd na Jukolę to przeżycie niemal mistyczne. Dziewicze tereny, ogromne jeziora, wszechobecna zieleń, spora grupa zżytych ze sobą ludzi i gościnność Finów. Większość z nas pierwszy raz odbyła kąpiel w saunie dymnej czy skosztowała pysznych smażonych szprotek. Po tym wyjeździe jedno pozostaje bez zmian - za rok też tam będziemy!

Punkt 3 - magia sztafet
Ktoś mógłby powiedzieć, że wyniki w sztafetach są mało istotne, a o medalach decyduje przypadek (czyt. dyskwalifikacja innych). My odpowiemy, że wręcz przeciwnie. Bieg sztafetowy to konkurencja, w której każdy z nas dźwiga większą odpowiedzialność. Mój błąd nie jest już tylko moim błędem, a moja dyskwalifikacja nie jest tylko moją dyskwalifikacją. Ta presja potrafi paraliżować. Nie każdy umie sobie z tym poradzić. Jeśli ma się zespół, który wyznaje zasadę 'jeden za wszystkich - wszyscy za jednego', gdzie czuć wzajemne wsparcie i mobilizację to można góry przenosić. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jesteśmy zespołem. Mimo, że indywidualnie u niektórych z nas dobre przebiegi mieszają się ze spektakularnymi 'wtopami' w sztafetach leśnych pobiegliśmy niemalże bezbłędnie. Efekt: brąz w sztafecie seniorek (Kasia, Natalia, Iwona) i srebro weteranów w M140 (Marek, Darek, Krystian). Tą magię tworzą nie tylko zawodnicy z medalowych zespołów, bo mając komfort wystawienia kilku zespołów, jeszcze bardziej mobilizujemy się do dawania z siebie 110% mocy i 200% koncentracji. Niestety nic co ludzkie nie jest nam obce bo jesteśmy tylko ludźmi i 'wpadki' też nam się zdarzają. Rok temu złoto w seniorowskiej sztafecie sprinterskiej, w tym roku NKL.

Punkt 4 - wsparcie partnerów
Jest to dla nas ważny element działania. Cieszymy się, że kolejny rok wspiera nas Mago i obiecujemy robić wszystko, co w naszej mocy by było o nas głośno ;)

Punkt 5 - wspólne treningi
Mimo, że działamy bez trenerów regularnie spotykamy się na treningach. Dzielimy się ze sobą doświadczeniem organizując treningi sprawnościowe na sali gimnastycznej, treningi biegowe na stadionie i treningi techniczne w lesie.

Punkt 6 - Zielony Punkt Kontrolny
Przy współpracy naszych przedstawicieli z jednostkami samorządów terytorialnych powstanie w Otwocku, Józefowie i Celestynowie Zielony Punkt Kontrolny. Cieszymy się, że dołożyliśmy cegiełkę do popularyzacji BnO i mamy nadzieję, że ta inicjatywa będzię cieszyła się dużą popularnością.

Punkt 7 - medaliści MP
Z każdych Mistrzostw Polski nasi mastersi wracali z medalami. Za sprint gratulacje należą się Beacie i Konstemu. Za Klubowe Mistrzostwa Polski Darkowi i Marzenie. Za klasyk Krystianowi I Lechowi. Za nocny i średni Pepeszowi. Brawa i czekamy na więcej ;)

Punkt 8 - pozostała działalność sportowa
Nasz sportowy świat nie ogranicza się tylko i wyłącznie do biegów na orientację. Z sukcesami startujemy w biegach po schodach, biegach ulicznych, biegach górskich, rajdach, na stadionie, w triathlonie i pięcioboju wojskowym. Poza tym tańczymy, wspinamy się, jeździmy na łyżwach, robimy szpagat, rozwijamy kulinarnie i potrafimy stać na rękach. Bo różnorodność jest składową sukcesu ;)

 

OK!Team

sponsorzy p2

Back to Top