Zielony Punkt Kontrolny - otwarty

W niedzielę, na terenie Centrum Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Celestynów odbyło się uroczyste otwarcie projektu Zielony Punkt Kontrolny (ZPK)

realizowanego, na podstawie Porozumienia zawartego w grudniu 2016 roku, przez pięciu Partnerów: Nadleśnictwo Celestynów, Klub Sportowy OK Sport, gminy Celestynów, Karczew oraz Miasto Otwock.

W wyniku realizacji zapisów porozumienia na terenach trzech gmin oraz Nadleśnictwa powstał projekt, który znajduje się obecnie w pierwszej czwórce największych projektów Zielonego Punktu Kontrolnego w Polsce! Powstało dziesięć map, na ich podstawie prawie 90 tras biegowych, rowerowych oraz do pokonywania na nartach, o różnych długościach oraz stopniu trudności. Możliwości korzystania z całej infrastruktury są zatem gigantyczne i praktycznie nieograniczone. Teren, na którym powstało ponad dwieście punktów kontrolnych to ponad 13 kilometrów kwadratowych lasów. Do tego, dodatkowo, na terenie każdego z Partnerów powstały tzw. Parki szkoleniowe, gdzie można zapoznać się z ta atrakcją oraz popróbować swych sił bez konieczności odwiedzania lasu.

W ramach inauguracji ZPK odbył się piknik rodzinny, połączony z wieloma atrakcjami oraz oczywiście biegami na orientację prowadzonymi w trzech kategoriach. Jednym z elementów pikniku był bieg pokazowy, w którym wystartowali najlepsi orientaliści z Mazowsza, którzy mają w swoim dorobku medale Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy. W gronie tym nie zabrakło naszych przedstawicielek: Martyny Miśkiewicz, Gabrysi Olszanki, Kasi Ślusarczyk i Iwony Wicha.

Wśród wszystkich osób, które stanęły na starcie losowane były upominki w postaci voucherów, choinek i innych gadżetów.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat projektu wraz z punktami startu oraz mapami do pobrania znajdują się na stronie internetowej Miasta Otwocka w zakładce Turystyka/Zielony Punkt Kontrolny. Te same informacje dostępne są również na stronach każdego z Partnerów przedsięwzięcia. Mapy dostępne są również na stronie www.zielonypunktkontrolny.pl

Poniżej zamieszczamy mapy 5 obszarów leśnych z zaznaczonymi wszystkimi punktami stałymi.

 

Goździkowe Bagno   Bocianowe Bagno   Stara Wieś   Karczew Torfy   Otwock

 

sponsorzy p2

Back to Top