Portugal "O" Meeting 2017

Mocna ekipa OK!Sport walczyła w 4-dniowych zawodach w Portugali. Na starcie stanęło pona 2 tysiące osób, w tym medaliści Mistrzostw Świata i Europy.

W środę przylecieli Kabanos, Kasia, Kuba i Martyna. Dzięki temu mieli okazję przez dwa dni na treningach zapoznawać się z dosyć specyficznym terenem gajów oliwnych. Charakterytyczne dla tego obszaru są liczne skały, połacie skalne i tereny otwarte. Beata, Gabi, Marzena i Robert dołączyli w piątek. 
Na pierwszy dzień zawodów zaplanowany zostal midl (12 miejsce zajęła Beata) oraz wieczorny sprint, w którym Kasia i Kuba rywalizowali w kategori elity.
Drugi dzień upłynął po hasłem klasyka. Dla Kuby oznaczało to 18km(!), dla Kasi, Martyny i Roberta ponad 6km.
Trzeciego dnia biegi elity wliczały się do klasyfikacji WRE. Rewelacyjnie na tym dystansie pobiegł Kuba niewiele tracąc do czołówki, Martyna plasując się na bardzo wysokim 10-tym miejscu oraz Robert z Marzeną wchodząc do pierwszej 30-stki.
Ostatni dzień to ponownie klasyk, w którym Kasia i Gabi weszły do pierwszej 10-tki zajmując odpowiednio 5 i 6 miejsce.
Przez tydzień mieliśmy okazję cieszyć się wiosenną pogodą, poznać nowy teren, powalczyć na 4 lub 5 etapach. Dobrm duchem ekipy była Kabanos. Startować jeszcze nie mogła ale wspieranie 'swoich' przecież nie jest zabronione...

W klasyfikacji generalnej wywalczyliśmy:
POM 2017 wyniki

Więcej na temat POM 2017 w linku

sponsorzy p2

Back to Top